3️7 ilde Kalkan-4 operasyonu: 1️92 organizatör, 4 bin 568 “düzensiz göçmen” yakalandı

3️7 İlde Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleri ve Düzensiz Göçmenlere yönelik düzenlenen “KALKAN-4” Operasyonları kapsamında 1️92 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü ve 4568 Düzensiz Göçmen yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda operasyonlara ilişkin olarak şu bilgileri aktardı:

“Aziz milletimizin bilmesini İsterim ki; ülkemizi Düzensiz Göçün Hedefi ve Transit Geçiş Yolu Haline Getirmeye Kalkışan İnsan Kaçakçılarına Asla Fırsat Vermeyeceğiz. Bir bir yakalayıp Adalete Teslim Edeceğiz!

Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Sakarya, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Van olmak üzere toplam 3️7 ilde Jandarma ve Polisimiz tarafından gerçekleştirilen 1️26 ayrı yere yapılan Operasyonlarda;

192 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı.

Bunlardan 4️1’i tutuklandı.

7️’si hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor.

Operasyonları koordine eden Valilerimize, Operasyonları düzenleyen Jandarmamızı ve Polisimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin.

Göçmen kaçakçılığıyla mücadelemiz aralıksız biçimde azim ve kararlılıkla sürdürülecektir!”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*