AK Partili Numan Kurtulmuş: Partiye değil, Türkiye demokrasisine yapılmış saldırıdır

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk’e özel açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş’un açıklamaları şu şekilde: 

“Dün akşam saatlerinden beri buradayız, İskenderun’da programımızı gerçekleştirdik. Hava muhalefeti dolayısıyla Adana üzerinden geldik. Gece Antakya’da konteyner kentte yattık, sabah bayram namazı ile birlikte bir taraftan çadır kentleri, konteynerleri ziyaret ettik.  

Depremzede kardeşlerimizle beraber kahvaltımızı yaptık, arkasından Kocaeli Büyükşehir Belediye’mizin yaptığı hastanemizi ziyaret ettik, sağlık çalışanları ile bayramlaştık. Şimdi de Kırıkhan’dayız, konteyner kentleri ziyaret edeceğiz. 

Buruk bir bayram olduğunu biliyoruz. Akşama kadar programlarımızı tamamlayıp tekrar geri döneceğiz. 

75 GÜN OLDU. ÇALIŞMALARI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ? 

Biz depremin iki gün sonrasında buradaydık. Cumhurbaşkanımızla birlikte birçok ili ilçeyi dolaşma fırsatımız oldu. Olağanüstü bir yıkıntı söz konusuydu. Şehirlerimizin, hele hele Antakya, Maraş, Adıyaman başta olmak üzere, Nurdağı İslahiye başta olmak üzere neredeyse sağlam evlerin kalmadığını gördük. 

İnsanların çadır kentlere ardından konteyner kentlere yerleştirilmesi tamamlandı. İhtiyaçlar tamamıyla karşılanmış durumda. Bundan sonra birinci önceliğimiz vatandaşlarımızın kalıcı konutlarını vermektir.  

Gezdiğimiz gördüğümüz yerlerde ortak kanaat şudur: Bunu yaparsa AK Parti yapar. Yeniden inşa edecek iradeyi milletimiz görüyor.  

75 gün geçti. Belki yarın bazı konutların, köy evlerinin teslimi gerçekleşecek. Bu olağanüstü bir sürattir.  

Hatay’da yapılacak konutların da toplu temel atma törenleri gerçekleşti. Bitecekler ve milletimize teslim edilecekler. Yaraların sarılması için el birliği ile gayret ediliyor. 

SEÇİM GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ İDDİALAR VAR. BİR PROBLEM OLABİLİR Mi ŞEKLİNDE BU KONUDA NE SÖYLERSİNİZ? 

Böyle şeylerin yapılmaması lazım. Milletin en temel özelliklerinden birisi en zor şartlarda bile demokrasiye sahip çıkmasıdır. Hayat normal akışın içerisinde devam ediyor. Meselelerden birisi de 14 Mayıs seçimleridir. Türkiye demokratik standartları son derece yüksek bir ülkedir. Seçimleri yüksek katılımla gerçekleştirmiş olmamızdır. 

Türkiye demokrasisinin vatandaşımızın sandığa gitmesi çok yüksek seviyelerdedir. Yüzde 80 hatta daha yukarı çıktığı seçimler olmuştur. 

Sandık güvenliği bazı çevrelerde konuşulur demokrasiye şüphe düşürmek için konuşulur. Sandıklar güvenli bir şekilde açılır. Kampanya süresince bütün adaylar özgürce kampanyalarını yaparlar, sandıklarımızı açarız. 

Buna gölge düşürmek için birileri hareket geçirmek isteyebilir, bazı provokasyon yapmak isteyebilirler. Herkesin çok dikkatli olmasın lazım. 

Adamın birisi Çukurova İlçe teşkilatına ateş açtı. Birileri provake etmek isteyebilir. Partilere saldırabilir. Parti yöneticilerinin dikkatli, titiz, uyanık olmasını tavsiye ediyorum. Partiye yapılmış bir saldırı değil Türkiye demokrasisine yapılmış bir saldırıdır. “ 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*