Son dakika… Mansur Yavaş’tan iktidara: ‘Bunların milliyetçilikleri de muhafazakârlıkları da mevsimlik’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Çorum‘daki Millet Buluşması‘nda yurttaşlarla buluştu.

2019 yerel seçimlerinde İstanbul seçimlerinin tekrarlanmasını hatırlatan Yavaş, “Binali mi Sisi mi dediler. Ekrem Bey’i seçti halk. Ama şu an Sisi ile görüşmeye başladılar. Bunların milliyetçilikleri de muhafazakarlıkları da mevsimlik” dedi.

Yavaş’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

-Geçen yıl ve bu yıl 3’er ay müddetle, tam 200 bin ailenin düzenli şekilde doğalgaz ücretlerini biz yatırdık. Destek alan hiçbir aileyi üşütmedik. Hükümet daha seçime girerken, şimdi doğalgazı veriyor. Oysa ‘Kasım-Aralık ayında doğalgaz yardımı yapacağız’ diyorlardı, yapamadılar. Seçime giderken yaptılar.

-Ben sizden bir şey rica ediyorum: Artık mitinglerde bu ‘yuh’ kelimesini kaldıralım. İnsanlara ‘Bu nefret dilini yok edelim’ diyoruz ya, buralardan başlayalım. Gülün geçin. Sadece duyduğunuz her şeye, yalanlara inanmayın yeter!

Füzemiz var, Allah razı olsun. İnsan bununla övünür, ama önce ‘Biz bunu yaptık, ama halkımızı da aç koymadık ‘ ile övünmeliler.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir