BTC sıkıştırıyor: Bitcoin madencileri zora girdi!

Bitcoin (BTC) madenciliği maliyetinin, halving’ten sonra 40 bin dolara yükseleceği belirtildi.

Veri ve data analisti James Van Straten, 2024 yılında gerçekleşecek Bitcoin (BTC) halving’inden sonra madencilik maliyetinin 40 bin dolara yükseleceğini açıkladı.

Van Straten, Bitcoin madencilik zorluğunun artmaya devam ettiğini ve tüm zamanların en yüksek seviyesine geldiğini dile getirdi. Analiste göre, güncel olarak Bitcoin madenciliğinin maliyeti 24 bin dolar civarında. Halving’ten sonra neredeyse ikiye katlanacak maliyetlerin ise BTC fiyatını nasıl etkileyeceği merak konusu.

Bitcoin (BTC) madenciliği için kritik dönem

Kripto araştırmacısı James Van Straten, dikkat çeken bir çalışmaya imza attı. X platformu üzerinden araştırmasını paylaşan Van Straten, Bitcoin (BTC) madenciliğini ele aldı.

Van Straten’e göre, Bitcoin halving’iyle birlikte madencilik maliyeti 40 bin dolara yükselecek. Analist, güncel olarak 27 bin dolar bandında bulunan BTC’nin halving’ten sonra yükselmemesi halinde işlerin zora gireceğini aktardı. Van Straten, önümüzdeki sene madencilerin darbe alacağını ve iflasın eşiğine geleceğini öne sürdü.

Artan engellere ve madencilik alanındaki sıkışmaya rağmen BTC için halen daha fırsat algısı hakim. Piyasadaki geri çekilme, birçok kişiye göre madencilerin daha fazla çabalaması anlamına geliyor. Aksi yaşanırsa, milyar dolarlık madencilik şirketleri kepenk kapatabilir.

2024 yılı, BTC açısından boğanın yaşanacağı bir dönem olarak gösteriliyor. Bunlardan birisi de Bitcoin halving’i olarak gösteriliyor. Halving ve madencilik maliyetleri ise genellikle paralel ilerlemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx