Eski TBMM Başkanı Kahraman: Biz Osmanlı’nın devamıyız; 3 kıtada, 7 denizde, muhteşem bir devlettik; yine öyle olacağız

Daha önce yaptığı “Biz köklü bir devletiz. Zaferlerle dolu bizim tarihimiz. İstanbul’un kurtuluşu 6 Ekim, kim demiş? İzmir’in kurtuluşu 9 Eylül, kim demiş? Ne münasebet” açıklaması tepki çeken TBMM 27’nci dönem Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkanvekili İsmail Kahraman, “Biz Osmanlı’nın devamıyız; 3 kıtada, 7 denizde, muhteşem bir devlettik; yine öyle olacağız” dedi. 
 

TBMM 27’nci dönem Başkanı İsmail Kahraman, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak için geldiği Afyonkarahisar’da, belediyenin fuar alanındaki halk ekmek fabrikasının açılışında yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin önemine dikkati çekerek ayrışmaların yanlış olduğunu söyledi.

 
Üretimde özel teşebbüslerin önünün kesilmemesi gerektiğini dile getiren Kahraman, şöyle konuştu:

 

“Halkın teşebbüsünün önünü kesmeden devletle beraber yürümek ve gitmek lazım. Yeni yüzyıl Cumhurbaşkanı’mızın dediği gibi ‘Türkiye Yüzyılı’ olacak ve daha ötelere gideceğiz inşallah. İyi bir Cumhurbaşkanı’na sahibiz, bir dünya liderine sahibiz. Kıymetini bilmemiz lazım.”.

“En iyisi olacağız”

Kahraman, yeni yüzyılın ‘Türkiye Yüzyılı’ olacağını ve ülkenin daha ötelere gideceğini kaydederek, “Biz, Osmanlı’nın, Selçuklu’nun devamıyız. İlk 2 bin kilometrekaredeydik, yaklaşık 20 milyon kilometrekareye çıktık. 3 kıtada, 7 denizdeydik. Biz muhteşem bir devlettik. Yine öyle olacağız” ifadelerini de kullandı.

 
Konuşmalarına devam eden 27’inci TBMM Başkanı, “Birlik içerisinde yürüyeceğiz. Ekmek mi? Yapacağız. Teknik mi? En öteye gideceğiz. Füze mi, menzil mi? Çok şeyler yapacağız. Bazı hususlardaki gelişmeyi tabii devletimiz açıklamayabilir ama çok ileriye gittiğimiz noktalardayız. Bunun kadrini bilelim. Mahalli hadiselerle uğraşmayalım. İnsan gölgesiyle dövüşmemeli.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx