Gerçek cool lime tarifi, nasıl yapılır?

Sıcak yaz günlerinde soğuk, ferahlatıcı içecekler ön plana çıkar. Taze nanenin ferahlığı ve limon suyunun canlandırıcı etkisiyle sıcakların en sevilen soğuk içeceklerden biri cool lime tarifidir.

Gerçek cool lime tarifi, ünlü bir kahve markası tarafından duyurulmuş ve tüketicileri tarafından oldukça beğenilmişti. Büyük beğeni toplayan cool lime içeceği bir süre sonra marka tarafından üretimden kaldırıldı.

Cool lime içeceği üretimden kaldırılınca yerine başka markalar tarafından ikame içecekler çıkarılsa da gerçek cool lime yerini hiçbiri tutmadı. Peki, gerçek cool lime içeceği nasıl yapılır?

İşte tadıyla damaklarda kalan gerçek cool lime tarifini sizler için araştırdık, adım adım en lezzetli ve gerçek cool lime tarifi…GERÇEK COOL LIME TARİFİ

Gerçek cool lime tarifi için malzemeler;

  • 3 su bardağı su
  • 2 su bardağı limon suyu, taze sıkılmış
  • ¼ su bardağı taze nane, ince kıyılmış
  • ¾ su bardağı salatalık, kabukları soyulmuş ve minik doğranmış
  • ¾ su bardağı toz şeker

Gerçek cool lime tarifi nasıl yapılır?Adım 1

Gerçek cool lime yapmak için öncelikle bir sürahi içerisine 3 su bardağı su ile doldurun. Üzerine ince kıyılmış taze nane yapraklarını ve doğramış olduğunuz salatalığı ekleyin. Ve en az 15 dakika mümkünse 1 gece boyunca demlenmeye bırakın.

Adım 2

Demlenen karışımı ayrı bir sürahi içerisine süzün. Ardından içerisine 2 su bardağı taze sıkılmış limon suyu ve ¾ su bardağı şekeri ekleyin. Şeker içerisinde eriyene kadar karıştırın.

Adım 3

Gerçek cool lime tarifi artık hazır. Servis için bir bardağın içerisini buz ile doldurun ve üzerine gerçek cool lime ekleyin. Üzerini taze nane yaprakları ve misket limon dilimleri ile süsleyin.

Afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx