Hürriyet’in Esenyurt’taki matbaasını Baykar satın aldı

Doğan Grubu’nun satışı sırasında Ziraat Bankası’ndan aldığı krediyi ödememesiyle gündemde olan Demirören Grubu, Hürriyet gazetesinin İstanbul Esenyurt’taki baskı tesislerini, arsası ile birlikte iktidara yakın Baykar Makina AŞ’ye sattı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar ile ağabeyi Haluk Bayraktar’ın sahibi olduğu ve ürettiği İHA’larla gündemde olan Baykar şirketi, baskı tesislerini ve araziyi 816 milyon 551 bin TL’ye satın aldı.

Konu ile ilgili borsaya yapılan açıklamada şöyle denildi: “Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından, Şirketimizin portföyünde yer alan; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, 1408 Ada ve 7 Parsel’de mukim, B.A.K. 4 adet Matbaa Tesis Binası B, C, D ve F Bloklar ve Komprasör Odası ve Arsası niteliğindeki gayrimenkulün Baykar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye 816.551.400,00.-TL bedel ile satış ve devrinin yapılmasına karar verilmiş olup, satış ve devir işlemi 04.05.2023 tarihi itibarıyla (bugün) tamamlanmıştır.”

Demirören Medya, İstanbul Esenyurt’taki baskı tesisi DPC’yi 1 Ekim 2022 tarihinde kapatma kararı almıştı.

61 DÖNÜM ARAZİYE KURULU

Satılan varlıklar arasında dört matbaa tesisi bulunuyor. Hürriyet Gazetesi’nin yanı sıra birçok başka gazete ile derginin basıldığı tesis 61 dönüm arazi üzerine kurulu. Hürriyet Gazetesi daha önce de İzmir’deki baskı tesislerini başka bir şirkete kiraya vermişti. (EKONOMİ SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir