İlk Türk Astronot Alper Gezeravcı, Bugün Dünya’ya Dönecek: Canlı Yayınla Takip Edebilirsiniz!

Haftalardır gündemden düşmeyen Türk Astronot Alper Gezeravcı, bugün yeryüzüne dönecek. Alper Gezeravcı ile beraberindekileri uzaya götüren şirket olan Axiom, Türkiye saati ile 17.50’de iniş yolculuğunun başlayacağını duyurdu. Dünya’ya dönüş, çevrim içi ortamda canlı yayınlanacak.

Yaklaşık 2 haftadır uzayda bulunan Gezeravcı, bu süreçte 13 deney gerçekleştirdi. Bu deneylerden elde edilen bulgular da ilerleyen saatler itibarıyla Dünya’ya gelecek. Alper Gezeravcı ile beraberindeki ekip, ABD’nin Orlando kentinin açıklarına iniş yapacaklar. 

Alper Gezeravcı’nın Dünya’ya dönüş yolculuğu nasıl izlenir?

Axiom Space tarafından yapılan açıklamaya göre canlı yayın, saat 17.50 itibarıyla başlayacak. Dileyenler, canlı yayına Axiom Space’in resmî YouTube kanalı üzerinden ulaşabilecekler. Canlı yayın videosunu haberimizin sonunda bulabilirsiniz.

Alper Gezeravcı ile beraberindekiler, yaklaşık 2 hafta süren uzay yolculuğunu SpaceX’in geliştirdiği Dragon isimli kapsülle gerçekleştirdiler. Dönüşte de aynı kapsül kullanılacak. Uzaya giden ilk Türk vatandaşı olarak tarihe geçen Alper Gezeravcı’nın Türkiye’ye döndükten sonra neler anlatacağı, daha şimdiden merak konusu oldu.

Axiom Space’in gerçekleştireceği canlı yayını aşağıdan izleyebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx