İngiliz Telegraph gazetesini Abu Dabi destekli fon alıyor

Abu Dabi destekli bir yatırım fonu Telegraph gazetesi ve Spectator dergisinin kontrolünü ele geçirmeye hazırlanıyor. RedBird IMI, önceki sahipleri olan Barclay ailesinin borçlarını ödemek için kredi sağlamayı kabul ettiğini ve bunun da gazeteleri kayyumdan çıkaracağını bildirdi.

CNN’İN ESKİ PATRONU ZUCKER GÖREV ALACAK

Anlaşma onaylanırsa Redbird IMI’nin CEO’su, CNN’in eski patronu Jeff Zucker şirketi yönetecek. Ancak, herhangi bir anlaşmanın sıkı bir düzenleyici incelemeyle karşı karşıya kalması muhtemel.

Anlaşma, Telegraph ve Spectator gazetelerinin Barclay kardeşlerin borçlarını tahsil etmek isteyen Lloyds bankası tarafından devralınmasından beş ay sonra gerçekleşti. Lloyds, ödenmemiş 1 milyar sterlinden fazla borcu tahsil etmek için işletmenin satış süreci başlattı.

ANLAŞMAYA VARILDI

Ancak pazartesi günü, ABD’li RedBird Capital ve Abu Dhabi’li International Media Investments (IMI) ortak girişimi olan yatırım fonu, Barclays ile bir anlaşmaya vardığını doğruladı. Bu anlaşma Lloyds’a olan borçların geri ödenmesini ve yayın organlarının kayyumdan çıkarılmasını sağlayacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx