Metin Akpınar’ın filmi kaderi oldu!

Duygu Nebioğlu’nun sosyal medyasından yazdıkları, Kanal D’deki ‘Neler Oluyor Hayatta’ programında anlattıkları ve Metin Akpınar’ın açıklamasından sonra ortaya çıkan tablo şu:

30 Mayıs 1988’de Suphiye Oran, ikizleri Duygu ve Sevgi’yi dünyaya getirdi. Anne çocuklarını altı aylıkken Çocuk Esirgeme Kurumu’na verdi. Öksüz ikizleri altı yaşına geldiklerinde öğretmen Emine-Özdener Nebioğlu çifti, evlat edinip öz çocukları gibi baktı, özel okullarda okuttu.

10 Eylül’de ikiziyle fotoğrafını paylaşıp, altına “Var bizim de bir hikâyemiz” notu düşen Nebioğlu, ekimde o hikâyeyi açıklayınca okuyanlar şoke oldu:

“Adım Duygu Nebioğlu, 88 yılında Antalya’da yaşama tutundum. Bebekliğim, çocukluğum zor şartlar altında geçti. 94’te Nebioğlu Ailesi tarafından evlat edinildim. Serüvenimin devamında biyolojik ailemin ve soy ağacımın merakına düştüm. Bu düşünce beni Türk toplumuna mal olmuş Sayın Metin Akpınar’a ulaştırdı.

Metin Akpınar’ın babam olduğu yargı kararı ile resmiyete kavuşmuştur. Adalet karşısında tüm haklarımı koruma altına almış bulunuyoruz. Şaşkınım, yıllar sonra gelen mutluluk hayatımın ilk günü gibi oldu.”

Akpınar’dan açıklama

62 yıllık evli Akpınar’ın bu konudaki yazılı açıklaması şu: “36 yıl önce Antalya’da tanıştığım kişiyle sadece bir gecelik beraberliğim oldu, sonra bir daha ne görüştük ne de haberleştik. 24 yıl sonra, ikiz kardeşler bana ulaşıp babalarının ben olduğumu söyledi. Elbette çok şaşırdım ve sarsıldım. Kendilerini ilk tanıdığımdan itibaren çocuklarım olarak kabul ettim. Bu şekilde yolumuz kesiştikten sonra onlara, eşim Göksel ile elimizden geldiğince maddi ve manevi destek olmaya çalıştık. Bunca yıldan sonra gelen bu haberin ardından onların beklediği ve umduğu baba olmam kolay değildi. 2023’te aramızdaki bağı resmiyete kavuşturmayı tercih ettiler. İtirazım olmadı ve dava süreci başladı.

13 Ekim 2023’te Duygu, nüfusuma geçti, hukuki işlem tamamlanınca kardeşi de geçecek. Varlıklarından haberdar olmadığım çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm. Ayrıca eşim Göksel Akpınar’ı üzdüğüm için özür diliyorum.

En önemlisi anlamsız bir şekilde üzdüğüm halkımdan özür diliyorum.

Ne yazık ki hayat geriye doğru yaşanmıyor.”

Yargı kararıyla baba

Bu açıklamalardan sonra kimi Nebioğlu’na hak verip biyolojik anneyi suçladı. Kimi, “Metin Akpınar gibi bir sanatçının özel hayatından kime ne?” dedi.

Elbette ki herkesin özel hayatı kendine, kime ne?

Kişinin eşi ve yasak ilişkisinden dünyaya gelen çocuklarının sorunu bu…

İkizlerden evli ve çocuk sahibi Sevgi Nebioğlu henüz hiç konuşmadı, ama Duygu Nebioğlu’nun Kanal D’de anlattığına göre ikizler ‘bir gecelik ilişki’den dünyaya gelmedi. Kaza geçiren bir kadının hastaneye kaldırılması ve sonrasındaki ilişki söz konusu. Duygu Nebioğlu, biyolojik annesinin dört aylık hamileyken Akpınar’a ulaştığını, ama geri çevrildiğini ve bunu bilen gazetecinin tanıklığa hazır olduğunu söyledi.

Akpınar, iki kızından 14 yıldır haberdardı, ama yargı kararına kadar onları evlatları olarak görmedi. İkizlerini evlat edinip okutan Nebioğlu Ailesi’ne teşekkür bile etmedi.

Olanlar Akpınar’ın sanatçı kişiliğine gölge düşürmedi, ama sanatçının söylemleriyle de örtüşmedi…

Malum; zaafı kadar güçlüdür her insan ve Metin Akpınar da, mahkeme kararıyla ‘baba’ olan ünlüler arasına katıldı.

Bu olaydan sonra televizyonda Metin Akpınar’la Zeki Alasya’nın 1975 yapımı ‘Nereden Çıktı Bu Velet’ filmi yayınlandı.

Gerçeklerin zamanla ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardı ve kader; filmden 48 yıl sonra Akpınar’a, “Nereden çıktı bu ikizler?” dedirtti.

GÜNÜN SÖZÜ

“Genelde yaşadığımız acıların altında, en sevdiğimiz insanların imzası vardır.” (Paul Auster)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx