Mustafa Yeneroğlu’ndan Yılmaz Tunç’a: Bakanlık yerine cezaevinde de olabilirdiniz

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı bir mahkeme kararı ile Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a seslendi.

Yeneroğlu’nun paylaştığı karara göre, personel bilgi dosyasında “FETÖ terör örgütü ile irtibat ve iltisaklı” ifadesi bulunan bir kişinin açtığı davada, başvurucunun kardeşi nedeniyle “FETÖ terör örgütü ile iltisaklı” kabul edilmesine karar verildi.

Karara yer verdiği paylaşımında Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a kardeşi Yahya Tunç’un kardeşinin FETÖ davasında yargılandığını hatırlatan Mustafa Yeneroğlu, “FETÖ iltisakı ve irtibatı nedeniyle kapatılan bir derneğin kurucu üyesi olan, pek çok kez Bylock programını kullanması nedeniyle kaydı bulunan kardeşiniz, 2017 yılında etkin pişmanlıktan faydalanıyor ve hakkında ‘ceza verilmesine yer olmadığı kararı’ veriliyor. Elbette bu fiillerin hiçbiri tek başına suç teşkil etmiyor. Ancak sizdeki ve kardeşinizdeki ‘iltisak’ geçmişinin onda birine sahip olmayan, vaktiyle sadece sizinle aynı derneklerde, aynı sohbet gruplarında, aynı ‘cemaat’ ortamlarında bulunmuş on binlerce masum insan terör örgütü üyeliğinden yıllardır hapis yatıyor” dedi.

“Savcılıklarda terör örgütü üyeliği suçlamasıyla 2 milyon soruşturma açıldı” diyen Yeneroğlu, şöyle devam etti:

“Emin olun o günlerde ‘hizmet hareketi’ dediğiniz yapıya sizler kadar destek olmamış, gönül vermemiş, alan açmamış insanlar haksız yere yıllardır hapislerde çürüyor. Aileler paramparça oldu, çoluk çocuk perişan olmuş durumda. Sayın Bakan, mahkemelerin insanların kendi eylemleri bir yana kardeşlerinin yapıp ettikleri üzerinden nasıl terörist sıfatı ile yaftalanarak hapse atıldıklarını görebileceğiniz ibretlik bir kararı da aşağıda bulabilirsiniz. Yani ülkenin yargısı öyle korkunç bir halde ki siz bakanlık yerine cezaevinde de olabilirdiniz. Hele yargı hukuksuzlukta eşit olsaydı, siz bırakın bakan olmayı, memur bile zaten olamazdınız.

Bu kadar zalim bir yönetimde size Adalet Bakanı olmak ve bu zulme bekçilik yapmak nasip oldu. Bu duruma insan mutlu olabilir mi, bilemiyorum… Eminim size ve kardeşinize bu hukuksuz muamelelerin yapılmasını istemezdiniz! Siz bu ülkenin Adalet Bakanı’sınız. Hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Bazen gerçekten anlamakta zorlanıyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx