Özgür Demirtaş’tan Seçil Erzan’ın ‘Dolandırdığı’ İsimlere: “Tahsilat Yapılmalı, Ceza Verilmeli”

Futbol ve iş dünyasından birçok kişiyi ‘fon’ sistemi yalanıyla dolandıran Seçil Erzan Türkiye’nin gündemine oturdu. Akılalmaz dolandırıcılık davasıyla ilgili her gün yeni bir detay ortaya çıkarken konu hakkında bir açıklama da Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan geldi.

Eski bir banka müdür olan Seçil Erzan’ın aralarında futbolcular, iş insanları, siyasilerin de olduğu onlarca kişiyi kurduğu bir fon aracılığıyla dolandırmasıyla ilgili her gün yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Futbol dünyasından ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu toplam 18 kişiyi 25 milyon 770 bin dolar ve 7 milyon 384 TL dolandırdığı gerekçesiyle 226 yıl hapsi istenen bankacı Seçil Erzan davası gündemde.

Özellikle milyon dolarlar kaptıran futbolcuların gündemde olan davayla ilgili Prof. Dr. Özgür Demirtaş da açıklamada bulundu.

“Ponzi dolandırıcılıktır” diyen Özgür Demirtaş Yapılacak şey basit. Kim bu işten kar etti ise ondan tahsilat yapılmalı. Ayrıca Vergi Kaçırma niyeti belli ise, oradan da ceza verilmeli” açıklamasında bulundu.

İşte Özgür Demirtaş’ın paylaşımı…

‘Son günlerde Futbolcuları içeren bir SAADET ZİNCİRİ ponzi dolandırıcılığından bahsediliyor. Ponzi: Sisteme son girenlerin parası kullanılarak, sisteme ilk girenlere yüksek getiri getiren nitelikli dolandırıcılıktır. Yapılacak şey basit. Kim bu işten kar etti ise ondan tahsilat yapılmalı. Ayrıca Vergi Kaçırma niyeti belli ise, oradan da ceza verilmeli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx