Türkiye’nin ‘First Lady’leri

Yeniköy’deki Sait Halim Paşa Yalısı o akşam tarihi gecelerinden birini daha yaşıyordu… Salona girişte ilk göze çarpan masada; Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün eşi Mevhibe İnönü, beşinci Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay’ın eşi Atıfet Sunay, altıncı Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk’ün eşi Emel Korutürk ve 15’inci Başbakan Naim Talu’nun eşi Gevher Talu, koyu bir sohbete dalmıştı.

Yardımseverler kolları sıvadı

Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin efsane başkanı Türkan Eczacıbaşı, söz konusu sosyal sorumluluklar olunca her zaman ön saflardaki yerini alırdı… Başkan Eczacıbaşı için yeni bir proje öncesinde kural yine bozulmamıştı.

Gencay Gürün, Ali Poyrazoğlu, Türkan Eczacıbaşı

Türkan Eczacıbaşı, derneğe gelir sağlamak amacıyla Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Gencay Gürün ve sanatçı dostu Ali Poyrazoğlu ile yeni bir çalışma için dostlarının huzuruna çıkmaya hazırlanıyordu.

Prof. Dr. Demir Budak, Mine-Kemal Persentili, İnci Budak

Dostlarla baş başa

Hastaları ve öğrencileri arasında her zaman çok özel bir yere sahip olan Çapa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Servisi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Demir Budak ve eşi İnci Budak, yoğun geçen mesai günlerinin ardından izin günlerinde dostlarıyla buluşmayı ihmal etmiyordu. Çift, bir hafta sonu Mine ve Kemal Persentili’yle Ulus 29’dan çıkarken, objektiflerimize takılmıştı.

Hasret giderdiler

Cemiyet hayatının ünlü isimleri, uzun yaz tatilinin ardından şehre dönmeye başlamıştı. Birçok tanınmış sima da, Sheraton Otel’de bir akşam düzenlenen davette karşımıza çıktı. Sema-Ali Ramazanoğlu, Viv-Kemal Gülman, Ender-Mehmet Mermerci ve Sıdıka-Oğuz Atalay, tatlı tatil anılarıyla sonbahar aylarına neşeli bir giriş yapmıştı.

Zeynel Abidin-Emine Erdem, Gülten-Mehmet Nezih Erdem

İkiz kardeşlerden haftanın kritiği

İş dünyasının başarılı isimlerinden, ikiz kardeşler Zeynel Abidin Erdem ve Mehmet Nezih Erdem, eşleriyle katıldıkları bir davette görüntülenmişti. Erdem Kardeşler’in yoğun geçen haftanın kritiğini yaptığına kulak misafiri olmuştuk…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx