Ünlü yönetmen Wes Anderson, sosyal medyanın yeni gözdesi

Büyük Budapeşte Oteli (The Grand Budapest Hotel), Tenenbaum Ailesi (The Royal Tenenbaum), Yükselen Ay Krallığı (Moonrise Kingdom) ve son olarak Asteroit Şehir (Asteroid City) ile sinema dünyasının başarılı yönetmenleri arasında bulunan Wes Anderson; son zamanlarda sosyal medyada adeta bir viral haline geldi.

Anderson filmlerinde simetrik kompozisyonlar, doğrudan kameraya bakan insanlar, pastel renk paletleri ve ilginç mizah anlayışını kullanarak dikkat çekerken yönetmenin pek çok hayranı da sosyal medyada Anderson tarzını kendi karelerine yansıtmaya çalışarak yeni bir meydan okuma yarattılar.

Büyük Budapeşte Oteli

Pek çok kullanıcı Anderson’ın filmlerindeki karelere benzer görüntülerle sosyal medyada paylaşım yaparken Wes Anderson, arkadaşlarına onun tarzını taklit eden insanların paylaşımlarını kendisine göndermemelerini istiyor.

Moonrise Kingdom

Ünlü yönetmen, TikTok taklitçilerini izlemeyi reddettiğini açıkladı: “Bütün bu şeyleri görmekten kendimi korumakta çok iyiyim. Biri bana böyle bir şey gönderirse hemen siliyorum ve ‘Lütfen, özür dilerim, insanların bana yaptığı şeyleri bana gönderme’ diyorum. Çünkü ona bakmak istemiyorum, ‘Yaptığım bu mu? Demek istediğim bu mu? Ne olmaya çalıştığım hakkında başka birinin çok fazla düşündüğünü görmek istemiyorum.”

Asteroid City ekibiyle Cannes’da…

Anderson, bir yandan sosyal medyadaki akımdan kendini korumaya çalışırken bir yandan da özgün tarzıyla yeni filmler yapmaya devam ediyor. Ünlü yönetmen, son olarak Tom Hanks , Scarlett Johansson, Margot Robbie, Tilda Swinton, Adrien Brody, Edward Norton ve Maya Hawke gibi birbirinden ünlü ismin rol aldığı yeni filmi Asteroit Şehir’i izleyiciyle buluşturdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*