Apple’dan aldığı iPhone 15 Pro Max, Android telefon çıktı!

İngiltere’de bir kişi, doğrudan Apple’ın resmî sitesinden sipariş ettiği iPhone 15 Pro Max’i teslim aldığında şaşkınlığa uğradı. Kendisine gönderilen telefon, iPhone görünümünde orijinal modelden katbekat ucuza satılan bir Android telefondu. Kişi, Apple’dan gelen tüm teslimat onayı e-postalarını, teslimatı gerçekleştiren şirket olan DPD’den takip detaylarını sosyal medya platformunda paylaştı.
Alıcı, sözde iPhone’un kutusunu açtığında bir şeylerin ters gittiğini hemen anladı. İlk fark ettiği şey, telefonun ekran koruyucusunun takılı olmasıydı. Ekranın düzgün olmaması, siyah alanın OLED olmayacak şekilde aydınlatılması, alttaki kalın çerçeve gibi detayları da fark eden kişi, telefonu açıp kurulum işlemine geçtiğinde de Apple’ın cihazı olmadığını net bir şekilde anladı. Neyse ki kullanıcı, Apple kimliğiyle giriş yapmadı.

Alıcı, bir kayıt oluşturmuş ve şu anda Apple’dan bir geri dönüş bekliyor. Doğrudan Apple’dan sipariş verilen bir iPhone’un sahte çıkması son derece anormal bir durum. Bu tür olaylar bilindiği üzere e-ticaret platformlarında yaşanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx