Remedy F2P oyunlarını iptal etme kararı aldı

Stüdyonun Tencent ile birlikte ücretsiz bir ortak nişancı oyunu üzerinde çalıştığı 2021’de ortaya çıkmıştı. Ancak çok oyunculu ücretsiz oyunlara yönelik pazarın belirsizliği göz önüne alındığında, iki taraf farklı bir yöne gitmeye karar verdi. Project Vanguard’ı Project Kestrel olarak yeniden başlatıyorlar, bu da “güçlü, işbirliğine dayalı çok oyunculu bileşene sahip birinci sınıf bir oyun” olacak.

Oyun, çekirdek liderliğin ve ekibin bazı üyelerinin Kestrel’de kaldığı konsept aşamasına geri dönüyor. Vanguard’da çalışan diğer kişiler diğer Remedy ekiplerine yeniden atanıyor. Stüdyo, Kestrel’in “Remedy’nin temel güçlü yönlerine daha fazla eğileceğini” söylüyor. Vanguard’ın birçok varlığını, özelliğini ve temasını Kestrel için yeniden kullanmayı planlıyor.

Remedy F2P oyunlarını iptal etme kararı aldı

Remedy CEO’su Tero Virtala yaptığı açıklamada, “Vanguard’da oynaması ücretsiz ve çok oyunculu oyun geliştirme konusunda büyük ilerlemeler kaydettik” dedi. “Çok dikkatli bir değerlendirmenin ardından, oyunun gelişeceği yerde yeni bir yön alacağımıza inanıyoruz.”

Yön değiştirmek akıllıca bir hareket gibi geliyor. Ücretsiz çok oyunculu nişancı pazarı, Apex Legends, Fortnite, Call of Duty: Warzone ve Overwatch 2 gibi yüksek profilli  oyunlarla zaten rekabete doymuş durumda. Sonuç olarak, bazı önemli canlı hizmet nişancı oyunları kapatıldı veya etkinlikleri iptal edildi. Bunlardan biri de Remedy’nin üzerinde çalıştığı, ücretsiz bir nişancı oyunu olan CrossfireX’ti, bu nedenle stüdyonun yakın zamanda bu mücadeleye yeniden girme konusunda temkinli davranması affedilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx